Abone Olun!

Faaliyetlerimiz, duyurularımız E-Bülten olarak bildirilmektedir. Abone olun, bildirimler size de gelsin.

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz

Ve geceleyin. Yine de akıllanmayacak mısınız?
(SAFFAT/138)
Kim ilim tahsili için bir yola girerse Allah ona cennete gidecek yolu kolaylaştırır.
Müslim
Biriyle dostluk kurmak iyi bir şey, bu dostluğu sonuna kadar bağlı kalmak büyük bir iştir.
Nâsır-ı Husrev

Yıl Boyu Hatim

yilboyuhatim

Derneğimiz resmen 12 Nisan 2007 tarihi itibarı ile resmi kayıtlarda yer almıştır. İsmi ve tüzüğü dernekler masası tarafından Gaziantep Kur’an Hafızları Ve Gönüllüleri Eğitim Ve Kültür Derneği olarak kabul görmüştür.

Derneğimiz Kur’an hafızlarına ve gönüllülere yakışır bir müessese haline getirilmiştir. İnşallah daha iyi noktalara mevlamızın nasip ettiği ölçüde ve imkanlar dahilinde gidecektir. Resmi açılış gecemiz 23 Haziran 2007 tarihinde Açık Hava Anfi tiyatro salonunda yaklaşık 2500 kişinin katılımı ile Hoş Seda Kur’an Ziyafeti gecesi yapılmıştır. Davetimize bizi kırmayıp teşrif eden Prof.Dr.M.Emin AY, Türkiye Birincisi hafız kardeşlerimiz, Tasavvuf ve Semazen ekibi kardeşlerimizle ve daha bir çok protokol ve Kur’an Aşığı insanların katılımı ile halkımıza ve değerli Türk Milletine açılışımız ilân edilmiştir.

Yaptığımız ve Düşündüğümüz Faaliyetlerimiz:

 • Gerek hafız gerekse bu işe gönül vermiş bütün kardeşlerimizi bir çatı altında toplamak , etkinlikler yarışmalar düzenlemek , hatim ve mukabeleleri hafızlar tarafından düzenlemek.
 • Bunun yanında gayemiz hafızlarımızın kuru kuruya bir hafız olması değil maddi ve manevi ilimlerle onu ziynetlendirmiş çift kanatlı olmasıdır. Bunun içinde dernek kendi organları dahilinde İslam dinin öğretmek için kurs , seminer vb. faaliyetlerde bulunmak , yeni hafızlar yetiştirilmesinde yardımcı olmak.
 • Derneğimiz açıldığı günden bugüne kadar haftanın belirli günleri Tecvid , Kur’anı makamla okuma , mahreç , hafızlık tekrarı , hadis ve Arapça gibi dersler değerli ve ehliyetli hocalarımız tarafından devam etmektedir.
 • Ayda bir yemekli toplantı yapılmaktadır. Bu toplantıda sohbetler , hafız kardeşlerimizin sorunları dinlenilmekte ve hatim okuyup dualar eşliğinde faydalı bir gece geçirilmektedir.
 • Musiki alet ve edavatı ile musiki çalışmaları , konser, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek , bu bağlamda çalışmalar yapmak gerek hafızlarımız gerekse gönüldaşlarımızın bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.
 • Van dan Edirne’ye kadar hafızlarımızı birbirleri ile kucaklatıp birbirlerini kendi değerlerimizi tanımalarına zemin hazırlamak. Bilgisayar ve yabancı diller kursu, kermes, seminer, yarışma, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek inşallah yapmak isteyip tüzüğümüzde olan birkaç maddedir…
 • 3 Aylarda mukabele projemiz G.antep’te 7 merkezi camimizde Alaybey camii , Merkez Ulu Cami , M.Paşa Cami , Hacinasır , Tekke , Çıksorut Fatih Camii , Karşıyaka Merkez Camiilerinde dernek üyesi hafızlarımız tarafından yapılmıştır ve inşallah devam edecektir.
 • Ayrıca derneğe sadece hafızlar değil hafızlığın bir gelenek haline gelmesini isteyen her kişi derneğimize üye olabilir. Unutmayalım ki Kur’an Ehli Allah’ın ehlidir.
 • HOŞ SEDA 2 Kur’ân Ziyafeti ve İlahi programımızı 18 Mart Çanakkale Şehitleri ve Gazi Şehrimizin şehitleri anısına Ulu Camide yaptık, inşallah bu tür programlar mevlamızın nasip ettiği ölçüde devam edecektir…
 • Emeği geçen tüm arkadaşlara , büyük ve küçüklerimize teşekkürü bir borç bilir , Mevlam’ın bizleri bu faaliyetlerde yarı yolda koymaması için dua eder dua bekleriz… 
 • Yönetim Kurulu

Copyright© 2007 - 2014 Gaziantep Kuran Hafızları ve Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği

Karagöz Mh. Torun Sk. No:30 Şahinbey Gaziantep 0342 232 20 88

Haberler