Abone Olun!

Faaliyetlerimiz, duyurularımız E-Bülten olarak bildirilmektedir. Abone olun, bildirimler size de gelsin.

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz

Ve geceleyin. Yine de akıllanmayacak mısınız?
(SAFFAT/138)
Kim ilim tahsili için bir yola girerse Allah ona cennete gidecek yolu kolaylaştırır.
Müslim
Biriyle dostluk kurmak iyi bir şey, bu dostluğu sonuna kadar bağlı kalmak büyük bir iştir.
Nâsır-ı Husrev

Yıl Boyu Hatim

yilboyuhatim

Hoş Seda Gecesi 3

Gaziantep Kur'an Hafızları ve Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen 'Hoş seda Gecesi 3' programı herkesi büyüledi. 100. Yıl Parkı Anfi Tiyatro'da yapılan gecede, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof Dr. Mehmet Emin Ay, Hafız Adem Bilir, Hafız Mehmet Bilir ve Hafız Fatih Bilir  kardeşler katılımcıları muhteşem sesleriyle büyüledi. Kur'an-ı Kerim okuyan hafızlar geceye katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.   Geceye katılan Gaziantep Mevlevihanesi Yaşatma ve Kültür Derneği üyeleri de Tasavvuf Musikisi ve Semazen gösterisi ile geceye renk kattı.

Devamını oku...

Hafızlar Derneği hatim indiriyor

Gaziantepli hafızlar, her gün Ulu Camii de şehirde yaşayanların vefat eden akrabalarına da gönderilen hatimlerin dördüncüsü tamamlandı. Pazar günü dışında ikindi namazına müteakip görevlendirilen 3 hafız ezbere cüz okuyor. Kuran Hafızları ve Gönüllüleri Derneği Başkanı İbrahim Halil Kocaoğlan, Müslüm Gürses Sevenler Derneği, Kanarya Sevenler Derneği gibi derneklerin varlığını öğrenince Kuran Hafızları ve Gönüllüleri Derneği'ni kurmaya karar verdiğini söyleyerek "Eblehler Derneği bile var. Biz de Allah'ın kelamını okuyan hafızlarımızı bir araya getirmek için çıktığımız yola derneğimizle devam ediyoruz." dedi.

Gaziantep27 Gazetesi

Hafızlar Dernekleşti

Gaziantep Kur'an Hafızları ve Gönüllüleri Eğitim Kültür Derneği düzenlenen bir törenle açıldı.

Hafızları bir çatı altında toplayan dernek, Gaziantep'teki hafızların sorunlarına çözüm arayacak ve hafızlıkla ilgili etkinlikler yapacak. Dernek Başkanı İbrahim Kocaoğlan, "Derneğimizin en önemli amaçlarından biri, hafız yetiştirmek ve yetiştirenlere zemin hazırlamak. Kur'an'ı temsil yeteneği yüksek insanlar yetişsin istiyoruz. Hafızlık ilmin yarısıdır. Hafızlar maddi ve manevi ilimlerle süslenmiş olmalı. Toplumumuz bu şekilde hafızlar istiyor." dedi. Dernek olarak bu yılı dolu dolu geçirmek amacıyla bir dizi etkinlik planladıklarını ifade eden Kocaoğlan, "Hafızlarımız 3 ayların başlamasıyla birlikte görev başı yapacak ve yıl boyunca hatimler devam edecek. Ramazan aylarında tüm camilerde mukabeleler hafızlar tarafından okunacak. Kur'an-ı Kerim'in hafızalarda yer etmesini istiyoruz. Hafızlarımızı yaşayan Kur'an olarak görüyoruz ve bu insanların sayısının artmasını umuyoruz. Bu tür etkinliklerimizde inanıyoruz ki Gaziantepliler bizleri yalnız bırakmayacaklardır. " şeklinde konuştu.

30 Gün 30 Farklı Hafızla Hatim

ikocaoglanGaziantepli hafızlar, her gün Ulu Camii de memleketin muhafazası için Kur`an okuyor. Şehirde yaşayanların vefat eden akrabalarına da gönderilen hatimlerin dördüncüsü tamamlandı. Pazar günü dışında ikindi namazına müteakip görevlendirilen 3 hafız ezbere cüz okuyor. Her ayın son pazar günü yapılan hatim duası

Devamını oku...

Copyright© 2007 - 2014 Gaziantep Kuran Hafızları ve Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği

Karagöz Mh. Torun Sk. No:30 Şahinbey Gaziantep 0342 232 20 88

Haberler