Abone Olun!

Faaliyetlerimiz, duyurularımız E-Bülten olarak bildirilmektedir. Abone olun, bildirimler size de gelsin.

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz

Ve geceleyin. Yine de akıllanmayacak mısınız?
(SAFFAT/138)
Kim ilim tahsili için bir yola girerse Allah ona cennete gidecek yolu kolaylaştırır.
Müslim
Biriyle dostluk kurmak iyi bir şey, bu dostluğu sonuna kadar bağlı kalmak büyük bir iştir.
Nâsır-ı Husrev

Yıl Boyu Hatim

yilboyuhatim

 

Hüseyin EMRE Emekli Kur'an Kursu Öğreticisi

Gaziantep'te ki bir çok kimsenin Hafız olmasında emeği olan değerli hocamız, emekli olduktan sonra da uzun süre fahri olarak ders vermiştir. Allah ömrünü uzun, makamını âli eylesin. Amin...


 

 hacimertkurul

 

Hacı MERT Hoşgör Külliyesi Kur'an Kursu Öğreticisi

Hocamız 1962 Kahramanmaraş Afşin doğumludur. Şu an Hoşgör Fatih Kuran Kursunda görevinin başında hafız yetiştirmektedir.

 


 

 

mevlutgulkurul

 

Mevlüt GÜL Kur'an Kursu Öğreticisi

Hocamız; 02.06.1963 Erzurum doğumlu olup, İlköğrenimini Erzurum'da tamamladı. Orta ve İmam Hatip Lisesi öğrenimini Kayseri Merkez İ.H.L.'de tamamladı. Eylül 1982'de Gaziantep Yavuzeli ilçesinde İmam-Hatip olarak başladı. Temmuz 1992'de Gaziantep Büyükşahinbey Kasabası Yatılı Kur'an Kursunda Kur'an öğretiliciğine atandı.Temmuz 1995 yılında vatani görevini kısa dönem olarak tamamladı. 1995-2000 yılları arasında yurtdışı görevinde bulundu. Yurtdışı görev dönüşü Haziran 2000'de Hoşgör Fatih Kur'an Kursunda Kur'an Kursu öğreticiliği görevine başladı. Hocamız İlahiyat Önlisans ve 4 yıllık İşletme mezunu, evli ve 4 çocuk babasıdır. Şu an Fethiye Kuran Kursunda görevinin başında hafız yetiştirmektedir.

 


 

 

mdenizkurul

Mustafa DENİZ Kur'an Kursu Öğreticisi

Hocamız; 01.04.1969 tarihinde Gaziantep Nizip Keret (Adaklı) Köyünde doğdu. İlkokulu Salkım Kasabasında bitirdi. Hafızlığı Hoşgör Kur'an Kursu'nda ikmal etti. 1990 yılında Gaziantep İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1989 yılında Kozluca Camii Müezzin-Kayyımı olarak göreve başladı. 1993 yılında Hoşgör Kur'an Kursu Kurs Öğreticiliğine atandı. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004-2008 yıllarında 4 yıl Hollanda da yurtdışı görevinde bulundu. 2009 yılında Ankara İlahiyat (İlitam) Fakültesinden mezun oldu. Evli ve 5 çocuk babası. Halen Şahinbey İlçe Müftülüğü'nde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

Copyright© 2007 - 2014 Gaziantep Kuran Hafızları ve Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği

Karagöz Mh. Torun Sk. No:30 Şahinbey Gaziantep 0342 232 20 88

Haberler